paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
EXPEDICE LANZAROTE - 7.1.
JIŽNÍ VIETNAM - 15.1.
HIMÁLAJSKÁ EXPEDICE - 3.2.
NOVINKY
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY

Výlet za termikou Lijak s přívlastkem XC

lijaktvxc01
lijaktvxc02
lijaktvxc03
lijaktvxc04
lijaktvxc05
Termíny


Další informace
Termické létání v zahraničí
Termické létání v zahraničí

Pokud jste si toto místo zamilovali stejně jako my nebo jste o něm teprve jen slyšeli, tak neváhejte a pojeďte se s námi zdokonalit v termickém létání, nasbírat mnoho nových zkušeností a nevšedních zážitků a vydejte se na svoje první přelety.
Letový terén Lijak se nachází v oblasti Vipavské doliny, mezi Novou Goricou a Ajdovščinou.  Vzdálenostně je to necelých 690 kilometrů z Prahy. Tato oblast je pověstná celoročním létáním umožněném silným místním mikroklimatem ovlivněným 50 kilometrů vzdáleným Jaderským mořem. Prostě na Lijaku se létá i když to už o kousek jinde prostě nejde.
 
Vývozy na startoviště provádíme z místa přistání našim školním Tranzitem. Startuje se z mírně skloněné lesní mýtiny o rozměrech přibližně 50x80m, zakončené na svém dolním okraji ostrým zlomem. Převýšení 500 metrů příhodně situovaného hřebenu nám dává skvělé možnosti k tréninku výškových letů, svahování či ustřeďování termiky.
Poblíž přistávací plochy je oficiální kemp s veškerým zázemím. Zde odpočíváme po létání, provádíme teoretickou přípravu před dalším cvičením a společně si tak užíváme jednoduchého létání v krásné přírodě.
 
Jen připomínáme, že naše Termické výlety jsou vhodné pro začínající piloty, kteří mají za sebou Základní kurz paraglidingu a chtějí načerpat další zkušenosti z létání v nových oblastech a pod stálým dohledem instruktorů tak bezpečně postoupit k samostatnému termickému létání.
 
Konkrétně v tomto termínu se budeme intenzivněji věnovat taktice a technikám pro přelety a přítomní instruktoři - specialisté na výkonnostní XC létání těm z vás, kteří už si nějaký ten stoupák vytočili, pomůžou pokračovat na trať přeletu efektivně a bezpečně.
 
Ubytování:
- v kempu nedaleko přistávačky ve vlastních stanech a spacácích na vlastních karimatkách. Cena za noc v kempu ve stanu, podle velikosti skupiny, vyjde jednu osobu asi na 8 EUR.
- v tom samém kempu je možno si pronajmout jednoduchý bungalow s vlastní sprchou a kuchyňkou - třeba poptat a zamluvit v předstihu.
 
Stravování:
Uvaříme si z vlastních zísob na vlastním kempingovém vybavení. Poraviny si zajedeme nakoupit do nedalekého supermarketu. Místní restaurace s výtečnou pizzou a jinými specialitami a občerstvení na přistávačce jsou nám samozřejmě k dispozici.
 
Doprava:
- El Busem: společný odjezd od naší kanceláře ve Frýdku Místku bude v předvečer prvního dne kurzu v 17:00. Další nástupní místa budou v Olomouci (18:00) a Brně (19:00). Příjezd plánujeme na pozdní noční hodiny posledního dne kurzu, nebo brzké ranní hodiny následujícího dne.
- Vlastní: Domluvte se s kamarády a doražte na místo vlastním autem po trase a v čase, které vám vyhovují.
 
Podíl na nákladech na společnou dopravu do a z místa konání, včetně přesunů mezi jednotlivými oblastmi: 1800 Kč.
 
 
Těšíme se na setkání s vámi!
Instruktoři Beskydské školy létání


Parametry

Beskydy Card