paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
EXPEDICE LANZAROTE - 7.1.
JIŽNÍ VIETNAM - 15.1.
HIMÁLAJSKÁ EXPEDICE - 3.2.
NOVINKY
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY

Kurz motorového létání - 1 etapa (bezmotorový trénink pro pilotní licenci PPG/MPG)

moto101
moto102
moto103
moto104
moto105
moto106
moto107
moto108
Termíny


Další informace
Kurz motorového létání - 1. etapa
Kurz motorového létání - 1. etapa

První etapě kurzu motorového létání věnujeme 2 dny intenzivního praktického tréninku v terénu, který doplňujeme potřebnou dávkou teoretické výuky. Po tuto dobu cíleně připravujeme naše žáky na bezpečné zvládnutí startu s padákovým kluzákem s důrazem na specifika startu s motrovou jednotkou, ovládání kluzáku za letu a přistání. Po úspěšném zvládnutí této etapy bude pilot připraven na zahájení výcviku s motorem ve druhé etapě Kurzu motorového létání.

Průběh kurzu:
Sejdeme se v sobotu v 8 hodin u kanceláře Beskydské školy létání ve Frýdku Místku a po krátkém přdstavení a rozdělení materiálu vyrazíme rovnou na tréninkové terény. Celý zbytek prvního dne se na loučkách učíme starty s padákem bez odpoutání od země. Následně, nebo druhý den přejíždíme na cvičné terény s malým převýšením a trénujeme starty s odpoutáním od země, kde žáci nabírají výšku max. 20 metrů. Při tomto cvičení jsou už všichni žáci spojeni vysílačkou s instruktorem, který je upozorňuje na chyby v pilotáži a včas koriguje jejich první lety.
Dále trénujeme zatáčky o 90° a 180° a přistání do určeného sektoru, je li dostatečný vítr, tak i starty čelem ke kluzáku. Podle potřeb tréninku a aktuální meteorologické situace budeme využívat letových terénů Beskyd.
Po skončení prvního dne se zajedeme ubytovat.
Jednotlivé etapy tréninku proložíme studiem teoretických zákonitostí a pravidel létání, čímž vyplníme čas nepřízně počasí.
Kurz ukončíme absolvováním celé bezmotorové části praktického výcviku. Kvůli počasí se jeden, nebo oba tréninkové dny mohou z víkendu posunout na pondělí, případně i úterý. Prosíme vás, aby jste s touto alternativou počítali při organizaci vašeho časového plánu.

A jelikož jsme v Beskydech doma, máme, pro případ nepřízně počasí, připravenou i alternativní zábavu, jako třeba Tarbing, lanové centrum, bobovou dráhu, saunu, aquapark a další... Beskydy nejsou jenom létání!

Cena kurzu: 3500 Kč,
Cena kurzu s vlastním vybavením: 2900 Kč,
- naši absolventi mají 10% slevu.

Doprava:
- do místa konání individuální, můžeme vám pomoci najít spolucestující z blízkosti vašeho bydliště,
- během akce El Busem nebo jiným školním vozidlem, při velké účasti se domluvíme na použití dalších vozidel účastníků za úhradu.

Ubytování:
Podle počtu přihlášených účastnílků vybereme nejideálnější variantu z možností, které jsou k dispozici. Preferujeme ubytovací zařízení v těsné blízkosti letových terénů - na Javorovém vrchu, pod Prašivou na Kohutce, na Prašivé, nebo pod Skalkou. Standardem jsou pokoje s lůžky pro 3 až 6 osob, se sociálním zařízením na pokoji nebo společným.

Cena ubytování: v uvedeném stylu 200 - 300 Kč/osobu/noc.

Stravování:
- po dobu kurzu je individuální. To ovšem neznamená, že bychom se s Vámi nepodělili o to, kde, jak a za kolik se dá dobře najíst. Pokud jsem daleko od ubytování, zastavujeme se na taková místa a společně obědváme nebo večeříme.

El Speedo tým se těší na létání s vámi!


Parametry

Beskydy Card