paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
LETOVÉ TERÉNY
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY

Odry - Vítovka

Startoviště

LokalitaEvropa > Česká Republika > Oderské vrchy
GPS souřadnice49°40'50.628"N 17°50'40.560"E
Nadmořská výška385 m

Ideální směr180° - 210°
Možný směr170° - 230°

Popis
Jižně až jihozápadně orientovaný terén s převýšením okolo 70m. Kopec je velmi příjemný pro svahování, pod svahem jsou rozlehlé louky, vhodné pro pozemní nácvik, pokud fouká moc. Ačkoli se dá při svahování navázat do termiky až překvapivě často (vzhledem k poměrně malému převýšení), terén je handicapován blízkostí letiště v Mošnově. Nalézá se totiž pod TMA 1 Ostrava a létání je zde možné jen do výšky 1000ft AGL (tedy 300m nad start).

Přístup
Od FM směrem na Olomouc, cca 18 km na Novým Jičínem sjezd na Bělotín, v Bělotíně vpravo směr Opava – Odry. V Odrách se držet stále směrem Opava – Fulnek a až na výjezdu z města na hlavní cestu Opava – Olomouc odbočit vlevo na Vítkov – Potštát – Olomouc, ale hned po 100-200m sjet vpravo na polní cestu, po které se dá dojet kolem modelářského letště, které necháte vlevo až pod svah. Zaparkovat je nejlepší až pod stromy, aby vám nějaký umělec nepřistál na střechu:)

Rozměry
Start má šířku okolo 25m, dva padáky vedle sebe se však roztahují poměrně obtížně, vzhledem k listnatým stromům okolo. Travnatý start pak pokračuje téměř bez překážek až dolů na přistání. Přistávací louka se pak dá měřit na hektary.

Povrch
Tráva, v bývalé mezi vlevo od startu se však v ní mohou skrývat nepříjemné pařezy.

Sklon
Zpočátku mírný se postupně mění až na prudký.

Překážky
Stromy po stranách

Náročnost
Snadný

Voda na startu
Ne

Vývozy
Ne

Restaurace
Ne

Toaleta
Ne

Ubytování
Ne

Parkoviště
Parkovat můžete buďto podél příjezdové polní cesty, nebo přímo pod svahem.

Letový řád
Ne

Poplatky
Ne

Správce
ŽádnýOpravy v přístupu
Vašek Konečný
9.5.2011 17:43
Ahoj Od letošního roku má toto startoviště pronajaté Beskydský letecký klub. Podle dohody s pronajímatelem již není možné dojet autem až na přistávací plochu. Parkovat se může u sjezdu z hlavní cesty nebo v zatáčce vedle startovačky. Info na http://blk.paragliding-vsb.cz Vašek Konečný
!! VYKRÁDÁNÍ AUT !!
Slávek Tmej
9.7.2011 13:55
Dávejte si všichni dobrý pozor na to, co si necháte v autě v zatáčce vedle startovačky. V pátek 8.7.2011 tam Policie vyšetřovala letos už třicátý (!!!) případ vykradení (primitivně rozbitím okénka), mezi než se bohužel počítá i náš červený El Bus... Letu zdar, zlodějům hanba!!!

Beskydy Card