paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
NOVINKY
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY

PARASEM 2/2017 - přijďte si provětrat záložku a užít si party s beskydskými piloty

Parasem_01
Parasem_02
Parasem_03
Parasem_04

Už měsíc ladíme program letošního PARASEMU, chci ať přednášky jsou zase jiné, ať se na důležité témata zkusíme podívat z jiného úhlu, ať to má pro vás hodnotu, ať investujete víkend do kontroly, přípravy a příjemného setkání.

CO

Akce je to plná zábavy, zajímavých přednášek, odhazování a balení záložek, skvělé muziky a mnoha bláznovin, o kterých se dozvíte jen a jen osobně na místě. Takže je fakt dobré si udělat čas.

Především je to příležitost natrénovat použití záložního padáku, ověřit jeho funkčnost a provětrat ho. Potkat se s kamarády, seznámit se s jinými piloty a užít si party je příjemný a neodmyslitelný bonus.

Protože větrání a balení záložek chce čas, využíváme ho efektivně i k paraglidingovému vzdělávání v podobě prezentací, přednášek a workshopů.

Pro instruktory PL je účast na přednáškách příležitostí k prodloužení dvouleté platnosti jejich instruktorské licence.

KDE

Odhazování záložek bude probíhat tradičně na El Speedo trenažéru vedle restaurace U Bobra. Jestli si před tím chcete jít ještě zalétat, odsud jste za chvilku na Prašivé (300 m převýšení, starty orientované na JV, J, JZ, Z).

Až se nabažíte místních kopečků, pomrznou vám prsty, odhodíte si záložku, a dáte si třeba nějakou mňamku v hospůdce U Bobra - přesuneme se do Klubu Stolárna (našeho domácího klubu ve Frýdku-Místku vedle El Speedo FABRIKY), kde máme k dispozici 3 veliké oddělené prostory. Ze zkušeností z minulých ročníků víme, že se tam skvěle přednáší, balí se záložáky i poslouchá hudba a taky tam máte všichni domluvený nocleh – samozřejmě karimatka + spacák :). Takže každý si tu přijde na své...

No a tak bych vás chtěl seznámit s letošním programem PARASEMU:

Sobota 25. 2. 2017

PRAŠIVÁ, U BOBRA

10:00 – 16:30 - létání a odhazování ZP na trenažéru, 9:50, 12:00, 14:30 - krátká instruktáž o správném způsobu odhození ZP.

KLUB STOLÁRNA – Frýdek-Místek:

16:30 Jak se zlepšit v posuzování počasí?

Na internetu je spousta obrázků, animací, grafů – ale když jsme v přírodě a nemáme internet? A co když už letíme? A jak se mám naučit číst počasí, když v těch mracích je takový hokej?

Tak přesně tomu se budeme v sobotu večer na jedné z přednášek věnovat.

Do 17:30- poslední možnost vyhodit si záložku (pod střechou)

17:45 Záložák

Správné odhození záložního padáku, jak se o něho potom starat, jak ho zabalit a vložit zpět do sedačky, to je tradiční hlavní téma, protože to bychom měli umět každý, když už se záložákem létáme. V sobotu budeme odhazovat a v neděli vás budeme prakticky učit, jak to zabalit. Budete mít možnost si svou záložku pod dohledem certifikovaného baliče sami zabalit.

Pokud chcete pomoci při balení (mimochodem to je nejlepší praxe) nebo chcete být sami certifikovanými baliči záložních padáků, volejte, pište a to hlavně včas, ať o vás víme a můžeme vše dostatečně připravit.

19:00 Letět sám nebo ve skupině? A jak?

Pojď, poletíme támhle. Nebo – poleť tady ke mně, tady je suprový stoupák. Napadá mně ještě několik těchhle zlatých hlášek. Ale celé je to o tom, jestli letící pilot může druhému pomoci a jestli ano, tak v jakých situacích. Tohle je docela složité téma, ale věřím, že se to dá zjednodušit na několik základních otázek, které vedou k vašim krásnějším a zajímavějším řešením. Chcete vědět, jak se létá ve skupince?  Tak v sobotu večer. Ale pozor – nebude to o závodním létání a nějaké skupinové taktice. To jenom aby jste nešli na Vondráčkovou a oni tam naskočí Wohnouti :o).

20:15 Bezpečnost na horách

A samozřejmě za námi přijdou na seznámení se s aktuální problematikou a nějaké to povídaní zástupci HS Beskydy. Budeme se bavit o nových trendech při záchraně pilotů, o aktuálním technickém vybavení, o standardech při záchranných akcích. Pro nové, ale i pro už pokročilé piloty velmi důležité téma, které nevíte, kdy budete potřebovat.

21:00 Wevjurki na drzewje a Downbellowmají nové songy – je potřeba vidět, slyšet a tančit, to si nenech ujít!

Neděle:

Od 7:30 do cca 16:00 – Balení záložních padáků

9:30 Kostarika

A v neděli dopoledne vám velmi rád promítnu několik fotek z Kostariky a řeknu vám k tomu pár konkrétních, zásadních a praktických cestovatelských a leteckých informací, to kdybyste se tam chtěli příští rok taky vydat.
 

CO ZA TO?

Absolventi škol El Speedo a členové Svazu PG: 150 Kč

Ostatní piloti: 250 Kč

Tato spíše symbolická cena zahrnuje:
- jízdu na trenažéru k vyhození záložky,
- přebalení ZP,
- uložení ZP do vašich sedaček,
- přednášky,
- večerní hudební produkci,
- rady ptáka Kotulaka.

Přihlášky a další informace pod tímto odkazem.

Těšíme se na společný trénink i večerní bugr!
El Speedo tým

ADRESÁŘ
U BOBRA
U Mostu, Raškovice
GPS: 49° 37' 21.37"N, 18° 28' 29.79"E

KLUB STOLÁRNA
Potoční 1228, 738 02 Frýdek-Místek
Tel.: +420 558 629 135
www.klub-stolarna.cz
GPS: 49°40´46.524´´N, 18°21´11.267´´E

MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ
1) Ubytovna Pracák – sousedící se Stolárnou, 200 Kč/noc/osobu, je to parádní přátelská nabídka, ale nemůžou slíbit nic dříve jak týden před akcí. Takže rezervace nechte na poslední týden. Na mailu: ubytovnapracak@ambra.cz nebo na www.ubytovnapracak.cz (kontaktní osoba pan Myšinský – tel.: 725450515).
2) Přímo ve Stolárně – kde si ustelete, tam si taky lehnete; spacák a karimatku s sebou; nic neplatíte, ale počítejte s tím, že hudba bude hrátdo 23:00).Termín
Dalis
6.1.2017 20:02
Nelze změnit ? ;)
Parasem...
Slávek
7.1.2017 16:42
...posouvat nebudem. Tyhle datumy se stanovují skoro rok dopředu. Aby jsme stihli všechny expedice a výlety kolem. Ale party spolu zvládnem na Kanárech, kde se uvidíme a záložku přebalíme tamtéž, nebo potom. :-)
Na
Dalis
8.1.2017 13:45
.. Lanze bude určitě fajn hlavně teda asi tepleji a co se záložky týče, určitě bude možnost, mi jde o tu atmošku ;) no snad se mi podaří termín uvolnit :) když se nebude posouvat tak s tím nic nenadělám :)

Beskydy Card