paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
Předpovědi počasí
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY
Medard
 
Matematický model MM5 (PSU/NCAR) konfigurovaný pro ČR. Jak podrobnější verze pro ČR, tak verze pro Evropu nabízí předpovědní mapky na 3 dny a to následující veličiny: Tlak, teplota, vítr, srážky a oblačnost.
Windyty - animované mapové předpovědi větru, oblačnosti, srážek a atmosferického tlaku na až 10 dní dopředu.
 
Hlavním zdrojem údajů je GFS předpovědní model. Údaje jsou aktualizovány čtyřikrát denně a v přibížení zobrazují 13 x 13 km podrobnou mřížku výpočtů.
ICM
 
Polský předpovědní systém nabízí dva modely: Podrobný UM na dva dny a spíše orientační čtyřdenní COAMPS. Předpověď je zobrazena formou meteogramu po nakliknutí na vybrané místo na mapě.
Flymet
 
Velmi podrobné předpovědi pro sportovní létání na tento a příští den pro Českou a Slovenskou republiku. V nabídce je mimo jiné i předpověď výškového větru či termické aktivity.
Aladin ČHMI - meteogramy pro ČR
 
ALADIN (Aire Limitée, Adaptation Dynamique, Development International) je numerický model počasí, pomocí kterého se připravují krátkodobé předpovědi.
Lysá hora - Beskydy
 
Nejvyšší vrchol Beskyd, velmi dobře signalizuje, jaké je skutečné počasí a hlavně jaké počasí zanedlouho bude i v nižších místech.
Meteoblue
 
Přepovědní mapky nejen pro Evropu pocházející ze serveru Basilejské univerzity. Ve sloupku vlevo si vyberete lokalitu, nad mapkou veličinu, která vás zajímá a dole pod mapkou klikáte po časové ose.
OLM ČHMÚ
 
Odbor letecké meteorologie Českého hydrometeorologického ústavu. Předmět vašeho zájmu vyberete ve sloupku vlevo. Doporučujeme "Předpověď pro sportovní létání".
ČHMÚ - synoptická předpověď
 
Předpovědní synoptické mapy Evropy na tři dny.
FLY MET - předpověď pro ČR a Evropu
Windguru
 
Původně surfařské předpovědi až na týden dopředu a pro celý svět. Poměrně přesné na první dva až tři dny a spíše v rovinatějším terénu. V delším časovém horizontu a v horách spíše orientační.
SHMÚ
 
Slovenský hydrometeorologický ústav
Bogvetra
 
Předpovědi pro paragliding ve Slovinsku i s pravděpodobností, zda a jak si zalétáte a s udáním možných startovišť.
Meteo Italia
 
Kompletní předpověď počasí pro všechny oblasti Itálie.
GFS Předpověď
YR.no
 
Norský předpovědní systém pro celý Svět.
Beskydy Card