paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
TANDEMOVÉ LETY
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY

Tandemové létání v Harrachově

harrltan01
harrltan02
harrltan03
harrltan04
harrltan05
harrltan06
harrltan07
harrltan08

Popis:
Harrachov je místo s obrovskou lyžařskou historií. Nachází se zde mnoho sportovišť, 7 skokanských můstků od K-16 pro nejmenší až po K-185 pro lety na lyžích, certifikované běžecké trasy - prostě vše pro zimní i letní sportovní vyžití. A paragliding k tomu samozřejmě také patří. Díky němu se můžete na celý areál podívat se shora, proletět se kolem skokanských můstků a zažít příjemné zpestření lyžování či klidného pobytu v Harrachově.

Typy tandemových letů na tomto terénu:

Základní tandemový let (1490 Kč) objednat tandemový let


Vhodné letové podmínky:
- slabé větry všech směrů,
- západní, severozápadní a severní větry větry do 6 m/s,
- východní, severovýchodní a severní větry do 4 m/s.

Výjezd lanovkou:
Lanová dráha na Čertovu horu je v provozu denně od 8.00 do 18.00 hodin. Cena jednotlivé jízdy je v zimním období 85 Kč a v Letním období 65 Kč.

Přístup na startoviště:
Obě lanovky vedou přímo na vrchol Čertovy hory a odtud si můžeme podle aktuálního směru větru vybrat vhodné startoviště. Sejdeme zhruba 60 metrů po sjezdovce a jsme na místě.

Místo setkání:
Po dohodě s pilotem se můžete setkat buďto u dolní stanice severní lanovky na Čertovu horu u kanceláře Classic lyžařské školy nebo přímo na vrcholku Čertovy hory u horní stanice lanovky.

Dostupnost autem:
Harrachov je velmi dobře přístupný díky své poloze přímo u mezinárodní silnice E 65, a to ve směru od Prahy nebo z Polska. Z Prahy vám 137 kilometrů do Harrachova bude trvat přibližně jeden a půl hodiny. Všechny dopravní spoje do Harrachova jsou ve všech ročních obdobích dobře udržované, pouze v zimním období musí být automobily vybaveny kvalitními zimními pneumatikami a vzhledem k častému sněžení se doporučují též řetězy a skládací lopata (viz aktuální počasí + sjízdnost silnic v zimním období).

Prostředky hromadné dopravy:
Mezi zajímavosti Harrachova se též právem řadí ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, která byla vyhlášena národní technickou památkou. Tato železnice byla v minulosti důležitým spojem mezi Českou republikou a Polskem a během 2. světové války i důležitou trasou do Berlína. V současné době je tato trať díky celkovému úpadku železniční dopravy využívána převážně pro turistické účely a pro osobní dopravu do Harrachova.

Více informací ke kterémukoliv terénu se dozvíte telefonicky přímo u našich tandem pilotů, kteří v této oblasti působí.Beskydy Card