paragliding škola kurzy létání
TERMÍNY A PŘIHLÁŠKY
LETENKY
KITING NA FUERTĚ
NABÍDKA PRO KITERY
FOTKY
ZAJÍMAVOSTI A NOVINKY
ELŮV OBCHOD
VÝUKA KITEBOARDINGU
EL SPEEDO - FLYING COMMUNITY

2009_06_12_20_45_50_2
2009_06_26_13_13_39_1
2009_12_22_00_48_28_14
kitekurz09-11brasil64_2

Vítejte mezi kitery,

tomuto sportu jsme propadli v roce 2000 a v průběhu čtyřech let objížděli nejrůznější evropské kite spoty a hledali nejlepší možné místo, kde bychom mohli kiteboarding učit.

Základním předpokladem pro jízdu na kitu je vítr. Kiteboarding se dá v ideálních podmínkách naučit za 4-6 dní. Tolik větrných dní po sobě u nás stěží najdete, proto většina dobrých českých škol pořádá kite kurzy formou výjezdů do zahraničí. Rozumná větrná předpověď je na 1 až 2 dny dopředu, tudíž musíte být připraveni vzít si volno podle větru nikoliv kdy se vám to hodí.

Jakmile se na takový kurz vydáte, počítejte s tím, že pokud foukat nebude nic se prakticky nenaučíte. Kiteboarding je především o praxi. Pokud vám bude instruktor tvrdit, že jste teoreticky připraveni a až zafouká víte jak na to, není to pravda. Hrát za bezvětří plážový volejbal či opékat špekáčky a platit za výuku kiteboardingu je na pováženou. Takové kite školy jsou pořád tou lepší variantou. O školách, které nabízí výuku pouze u rybníka si udělejte představu sami. Setkali jsme se s lidmi, kteří s obsahem základního kite kurzu bojují i několik let. Náklady na takový vstup do světa kiteboardingu jsou mnohonásobně větší, než letenka do oblasti pasátových větrů.

Nejspolehlivější oblastí na světě na kvalitní vítr je Brazílie v okolí světoznámého letoviska Fortaléza. Každodenní pasát proudí v měsících září až prosinec. Zázemí si najde každý, k dispozici jsou dřevěné sruby i luxusní hotely. V evropě se nejspolehlivější pasát nachází na Kanárských ostrovech v období od dubna do srpna.

Přejeme Vám mnoho příjemných dní strávených u vody…

Zakladatel El Speedo kiteboarding school

Zbyněk JančíkBeskydy Card